А Як розмовляти з чоловіком: поради сімейного психолога | Таємниця щастя

Як розмовляти з чоловіком: поради сімейного психолога


Як розмовляти з чоловіком 
 У цьому питанні головне передати зміст і зробити це в правильній формі, уникнувши провокацій, образ і нерозуміння з боку адресата. Дуже часто ми не замислюємося над тим, ЯК ми говоримо, цілком і повністю фокусуючи свою увагу на тому, ЩО хочемо сказати. 
 Чому так важливо відпрацювати цей практичний навик? Це необхідно для того, щоб чоловік не сприймав слова коханої як претензію. В іншому випадку він або проігнорує прохання, або влаштує бунт. 
 Кілька прикладів для відпрацювання стратегії спілкування з коханим 
Побутові питання 
 Неправильно: «Ти знову кинув свої шкарпетки де попало?! Ну скільки разів казати: прибирай на місце речі, чому це так важко зробити?!» 
 Правильно: «Коханий, мені приємно, коли ти прибираєш речі на місце. Я знаю, що ти тільки для мене це робиш. Спасибі тобі, не забувай, будь ласка...»
 Неправильно: «Ти знову сміття не виніс? Мені йти?!» 
 Правильно: «Любий, мене нудить... Чи то це сміття, чи то я вагітна. Єдиний спосіб це дізнатися - винести сміття. Довіряю це завдання тобі. Зроби, будь ласка, для мене». 
 Основні принципи: відсутність особистої образи, заохочення «хорошої поведінки» чоловіка, легкість і доброзичливість. 
 Питання взаємин 
 Неправильно: «Ти мене знову не слухаєш? Нам треба поговорити, відірвися від комп'ютера!» 
 Правильно: «Коханий, хочеш, я зроблю тобі чай чи каву? А як подяку прийму можливість сказати тобі дещо важливе. Можливо, тобі здасться це дурницею, але я впевнена, ти мене зрозумієш і допоможеш мені...» 
 Неправильно: «Ти не приділяєш мені уваги! Ми перестали ходити куди-небудь, ти постійно на роботі або з друзями. А як же я?» 
 Правильно: «Любий, я знаю, наскільки для тебе важливі друзі і робота, я поважаю це в тобі і поділяю твої цінності та інтереси. Але боюся, мені тебе мало... Давай спробуємо проводити більше часу разом, наприклад, ходити куди-небудь по неділях. Ти ж погодишся, що це буде приємний ритуал всередині нашої сім'ї? Можеш запропонувати свої варіанти проведення спільного дозвілля». 
 Основні принципи: розділяти його цінності, виявляти повагу, пропонувати конкретну альтернативу, замість відкритих претензій використовувати принцип навіювання на позитив («Ти ж погодишся, що це буде приємний ритуал всередині нашої сім'ї»). 
 Приклади, розглянуті вище, схожі в одному: ці фрази не починаються з нападу і яскраво вираженого егоїзму: «я хочу». Важливо почати з пропозиції зробити щось для чоловіка або почати «здалеку». Наступний момент - якщо щось не влаштовує, одразу ж пропонуйте альтернативу, тобто як треба, як можна зробити. Запитайте думку чоловіка, давши зрозуміти, що для вас це цінно, і отримаєте підтвердження, скориставшись питанням-ствердженням (принцип навіювання). 
 Тренуйтеся і практикуйте таку стратегію спілкування, радить depo.ua з посиланням на anastasiagibskaya.com, і ви здивуєтеся, наскільки зміняться ваші стосунки на краще, завдяки поступово відточеному навику вести конструктивний діалог із коханою людиною.

Share on Google Plus

Засновник - Олександр Грицюк

Засновником інформаційного ресурсу "Таємниця щастя" є Олександр Грицюк.
Права на публікації розміщені на даному сайті належать їхнім авторам.
Зміст опублікованих матеріалів може не завжди відображати особисту позицію засновника та адміністрації сайту.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар